Szerintetek milyen hangosítási rendszerben gondolkozzak az alábbi kritériumok függvényében?

Hello!
Szerintetek milyen hangosítási rendszerben gondolkozzak az alábbi kritériumok függvényében?Tapasztalataitokat kérlek osszátok meg!
Tehát adva van 5 tagú rock banda(3gitár,ének,dob)
Szeretnénk vásárolni egy olyan vég cumót,ami kb egy 50-100fős klubban,műv házban,kocsmában kielégítően megszólalna.
Dilemmák:
-3 alapot használjuk-e,vagy közvetlen stage box-ba menjenek a hangszerek?
-Magunkat kontroll ládákon,vagy fülesben halljuk inkább?
-Van egy digitális keverőnk.Erősítő nincs benne.Inkább aktív,vagy passzív rendszert ajánlanátok?
-Nagyjából hány wattra lenne szükség mindehhez?
-Világításhoz van esetleg valami olcsó megvalósítható ötlet?
Fontos lenne ne legyen méretben túl nagy,és 6-800 a keret mindehhez.
Köszönettel veszek minden hozzászólást!
B.U.É.K.!
    Number of comments - 13
  • 13.

    Na igen,a hangmérnök,technikai személyzet külön megérne egy fórum témát!Sajnos a régi mindent is tudó technikusunk meghalt,helyette is kell valaki,plusz egy manager ,plusz egy webdesigner,plusz road stb.Vagy duitjorszelf

  • 12.

    Köszönöm Flór Gabinak és Auer Zolinak a segítőkész részletes levélváltást!!!

  • 11.

    Évekig magunkat hangosítottuk. Ha jól emlékszem alapcucc yamaha 1000 watt végfok, keverő, kétszer 500 wattos hangfal. És mindig amit találtunk a helységekben még felhasználtuk. A dobokat mindenképpen mikrofonoznám , nem a hangerő miatt, hanem a hangzás. És nem árt egy hangmérnök, aki ismeri a dalokat. Ja meg multikábel.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 10.

    Behringer XR18+valami router, DIY fülmonitorok/DIY aktív monitor, Thomannról a legolcsóbb aktív sub (használom, jó), ehhez két aktív top. Még marad is pénzetek. :)

  • 9.

    Ha kultúrban zenéltek, nem sok ember előtt (50-100) mindenképpen jobb a fülmonitor (de sztem később is) mert sima kontrolládánál majdnem olyan hangos lesz a kontrol mint ami kifelé megy és a keverés egy rémálom lesz. Plusz a fülesnél mindenki azt hallja amit akar, nem amit a másik. Ha sima keverőtök van akkor már inkább aktív cucc lehet a nyerő főleg ha bővíthető.
    Mi 2x400W Mackie-t használunk 1 sub-bal, az kisebb kültéri rendezvénynél is megállja a helyét, 2 subbal pláne. Felénél sose volt jobban kihajtva, de nem is léptünk fel a Szigeten.

  • 8.

    ˝nagyon üti a dobosunk˝: szerintem a lábdobot mindenképpen be kéne mikrofonozni, még egy kocsmában is. A lábcinnek sem ártana.

  • 7.

    ˝nagyon üti a dobosunk˝: szerintem a lábdobot mindenképpen be kéne mikrofonozni, még egy kocsmában is. A lábcinnek sem ártana.

  • 6.

    Tapasztalataim szerint akkor jár jól az ember, ha minél kevesebb macerát csinál magának.
    A kombók amúgy kimennek a PA-re, ha akarod, ha nem, ugyanis a mikrofonok venni fognak mindent is. :)
    Az mindegy, hogy aktív, vagy passzív, itt a szűk keresztmetszet a kontroll. Anélkül nem szabad. Tehát, ha aktív egy rendszer, de passzív a kontroll, az nem igazán logikus, akkor már inkább végfok és passzív. Ha aktív minden, az kényelmes, de szerelni macera, és rengeteg konnektor (több áram is rossz esetben, ami nem biztos, hogy mindenhol praktikus), valamint többszörösébe kerül.
    A legolcsóbb a passzív rendszer, végfokkal, kontroll ládákkal. A fülmonitor már drágább, 5 főre az kb. 300 (T-Bone, vagy használt), de még azzal együtt is kijön 800-ból az egész cucc. (400 körül megvan a 2 db. 400 Wattos láda).
    Ha a legolcsóbb újban gondolkodunk:
    Kell egy ilyen: www.thomann.de
    Meg 2 ilyen. www.thomann.de
    Meg mondjuk egy ilyen szett: www.thomann.de
    vagy egy ilyen, erre akár kimehet a basszus is: www.thomann.de
    És még mindig benne vagyunk a pénzben.

  • 5.

    Azért kérdezem,mert bizonytalan vagyok,hálás vagyok minden segítőkész infoért:)
    Akkor legolcsóbb kezdetnek maradjon a kombo hangja+natur dobhang,az ének meg ki a végre?

  • 4.

    Hát, te tudod, ez kb. a legmacerásabb megoldás, amit választhatsz. Aktív ládák, de passzív kontroll, erősítők a nagycuccon, dob meg hangosítás nélkül: az innen szép nyerni tipikus esete. :)
    Ha kirakod a kombókat, ki kell tenni a dobot is, ami nagyon profi megoldás, de 50-100 főre egy kicsit túl van gondolva. Ha a basszust szubláda nélkül kirakod a falakra, rossz esetben szétveri a hangképet.
    Az ár tekintetében: max 800-ból tudsz venni 2 aktív ládát, ami már elég lesz. Passzív rendszer esetén kijön 800-ból minden (lámpa is).

  • 3.

    Dobot nem gondoltuk erősíteni,ekkora helységbe sztem nem szükséges(nagyon üti a dobosunk:-))
    Ha kombot használunk,azt mindenképp visszafogottan és a hangja pluszban mehetne ki a végre,csak azért ne annyira csak egy irányba szóljon,egyenletesebb lenne a hang terjedése,gondolom én.A VÉGCÉL persze nagyobb közönség,de azt már inkább bérelt motyóval szeretnénk.Annyira nem akarunk belemélyedni,milliókat költsünk rá.Persze ha netán hoz is valamit,akkor az más tészta...Akkor a kontroll inkább egy keverőből kijövő jel egy külön végfokba,majd sorba kötött ládákba talán?
    A két oldalra meg inkább aktív a szimpi nekem.

  • 2.

    Nagyon függ attól, hogy a dobot akarjátok-e hangosítani. Mert 50-100 fő esetén lehet, hogy nem kell, vagy csak a pergő, lábdob elég, ha kap egy kis rásegítést, és alapokról szólnak a hangszerek, az énekek meg a PA-ről. Ebben az esetben a kontroll elég csak az énekeseknek, meg a dobosnak. Én mondjuk biztos így kezdenék neki. Ha kellenek kontrollok is, az minimum 6 láda, tehát az aktív cuccokat kerülném, mert a dróterdőt meg a konnektorozást lehet, hogy jó csökkenteni (én dolgoztam aktív szettel, idegbajt kaptam attól, hogy 10 konnektor kellett egy bulin). A fülmonitort sokan nem szeretik (nekem pl. begyullad a fülem, ha sokáig használok fülbedugós holmit), az viszont egyértelműen előnye, hogy semennyi helyet nem foglal, nem kell pakolni, kábelezni, tök mindegy, hol állsz, nem gerjed, tehát, ha nem zavar benneteket a füles, én azt jobbnak látom. Viszont, ha füles van, lehet aktív a PA, és nem kell végfok.
    Ha alapokat használtok, ekkora helyen, akkor nagy önmérséklet kell, hogy ne csűrjék maxra a hangerőt a zenészek. Ugyanis kezelhetetlenné válhat. Tehát, ha szép arányokat tudtok létrehozni alapokkal akkor a cuccra elég, ha az ének megy ki, viszont akkor a fülessel ügyesen kell variálni, mert az alapok nem lesznek benne, csak amennyit a mikrofon vesz, azt viszont végképp meg kell szokni, hogy az egyik füledben van a monitor, a másikkal meg a zenekart hallod.
    Ha mindenki a keverőre megy, az csak akkor jó, ha mindenkinek megfelel az a hang, ami onnan jön ((tehát nincs szüksége az erősítője hangszínére), viszont a fülmonitor szempontjából ez praktikus (meg a cuccozás szempontjából is, nem kell annyit cipekedni).
    Úgyhogy én úgy kezdenék, hogy vennék két jó nagy ládát (ha bővíteni akarod esetleg, akkor inkább passzív és végfok, 2x400 Watt alá nem mennék), meg egy fülmonitor szettet. Ha nem válik be, még mindig lehet bővíteni, variálni.
    Lámpából én ledest vennék, de költséghatékonyan már lehet normál venni használt lámpasort itt is, 50 alatt.

  • 1.

    - alapok
    - kontroll-ládák
    - ha a VÉGCÉL az 50-100 fős klub, akkor jó megoldás lehet az aktív cucc is (mimum sub+2*sat) ha később bővítenétek, akkor inkább passzív ládák + végfokok
    - sok mindentől függ, de 1kW RMS minimum
    - lámpa...

    Eredeti bejegyzés megtekintése

GS Active