9dB plusz boost elég lehet rockzenében szóló kiemeléshez?

Hello!
9dB plusz boost elég lehet rockzenében szóló kiemeléshez?köszi!!!
    Number of comments - 22
  • 22.

    Csatlakozom azokhoz, akik kicsit szétszálazták az egyszerű kérdést....mármint, hogy hova tesszük a pedált. A gityó és az előfok közé? Loop-ba, az előfok és végfok közé?
    Valamint, hogy : mit bír el a cájg? Egy 30W-os, félig, 3/4-ig eleve kitekert kombón egy boost már nem sokat segít....
    Szóval:

    elméletben, loopba dugva, egy kellő tartalékkal rendelkezeő motyón bőven sok 9 dB.


    gyakorlatban meg..... ki kell próbálni! ;-)

    Nekem 1 db kimondott booster pedálom van. Egy EW Robi újraalkotta EP booster klón.
    De azt én a gityó meg az előfok cső közé dugom. Egyrészt a bright mód miatt, alig emelve a jelszinten, mert a kiscsövesemben nincs ilyen ˝ hangfényesítő ˝ effekt.... Másrészt, átkapcsolva bright-ról, kicsit feltekerve a vol.-t rohadt szép torzítást hoz.... ami biztos hangerőt is emel, de elsősorban a cső ˝túlhajtása˝ miatti hangkép a cél....

    Nagy motyón én is a vol.pedálra voksolok! Az úgyis ott van a midi lábkapcsoló board szélén...nem véletlenül ;-)
    Illetve a gitáron a vol. gomb se csak dísznek van! :-) nagyon jól adagolható vele sokminden....a hangszínre, nyitottságra, fedettségre is nagy hatást gyakorol, nem csak a hangerőre....

    Nyilván koncertkörülmények között a legjobb mindig a legegyszerűbb! Ez esetben : boost kapcsoló a loopba! Hallhatóan emel hangerőt (ha van tartalék a rendszerben) szépen borzolja a végfokcsöveket.....és ha már delay is, legalább ˝értelmezhető˝ is lesz a visszhang, amivel elhelyezheted a térben a szólózó hangszert.....

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 21.

    Használtam egy ilyen boostert www.muziker.hu
    Amíg az effektek közé raktam teljesen feltekerve sem volt elég. Aztán beraktam az erősítő effektloopjába, akkor viszont a negyedéig sem kellett feltekernem és bőven elég volt szólókiemeléshez metál zenében is. Volt, hogy az erősítőn nem volt effektloop, akkor bekötöttem a zajzár ( boss ns-2 vagy ehx silencert használtam ) effektloopjába és ugyanolyan jól lehetett használni, ezért ott is maradt. Azt nem tudom hány decibelt képes emelni, de így használva tökéletesen elég és megéri az egyébként alacson árát.

  • 20.

    Mindkettőtöknek igaza van!
    Valakinek tudomása van róla,hogy hybrid húrokat használok.E,A,D jazz húrok,G,H,E nylon.Mit csináljak,ha nekem így tetszik???

  • 19.

    Vagy mert jazz húrt használ!

  • 18.

    Nem használ jazz húrt azért kapta. Lehet.

  • 17.

    @16: igen, erre én is gondoltam csak nem mertem írni, miszerint a szólóhoz is be lehet lõni a hangerõt és a ritmushoz visszavenni.

  • 16.

    Biztos mert lefelé kell menni a dB-el :D

  • 15.

    Jani miért kaptál lefelét, talán már kérdezni sem illik? Talán az is bántja valaki vallási-, politikai-, fajelméleti nézeteit?

  • 14.

    A kritériumokat teljesíteni kell nincs mese :)) köszönjük!

  • 13.

    Loopba kötve egy egyszerű EQ jobb megoldás mert kiemelést és vágást is megoldhatod a boost mellett. A magasabb jelszint miatt a pedál zajszintje is nagyobb lehet - így gondoltam az ˝egyszerű˝-t :^)
    Persze - mielőtt valaki kötekedésnek venné - hozzáírom hogy csakis kizárólag SZERINTEM!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 12.

    Általánosban töprengve..
    Ha loopba kötjük, akkor különösképp ajánlom- még egyszer- a passzív volume pedált a booster helyett. Aminek a minimál level szintje is állítható. Így lesz két diszkrét állásod, lent- fent (kapcsoló-szerűen). És így nyersz a kettő közt még pluszban egy finom levelszint állítás lehetőséget, ami élő körülmények között nagy biztonságot ad, szépen meghálálja magát. Sokkal intelligensebb megoldás, ráadásul nem is jelentősen drága egy ilyen.

  • 11.

    Igen,loopba kötném utolsó effektként.
    Nézegetek boost pedálokat,általában 20dB-t emelnek.Mondjuk boost a lánc eleje felé van,ez meg a végén.Volt egy Gibson Traditional-om,amiben volt 10dB kiemelés.Hangerőt nem nagyon adott,inkább megjött a döge a gityónak.Mondjuk az meg teljesen a lánc elején van....Lehet kevés lesz a 9

  • 10.

    @5: úgy értelmezem hogy valami haladóbb amp fejed van. Gondolom van effect loopja. Ha abba kötöd a boost delayt, szerintem a hangerõt fogja megtolni mind clean mind dist+crunch módban, ha nincs eleve csutkára hajtva.

  • 9.

    Én is sokallom.
    Egyébként sok esetben a kiemeléshez nem hangerő kell, hanem más EQ. Pl közép dúsabb...

  • 8.

    Ha azt veszem alapul, hogy multieffekttel játszva mennyit rakok egy patch ˝szólózós˝ klónjára, azt kell mondjam, hogy a 9 dB az bőven elég kell, hogy legyen, 3-4 dB-nél nekem nem kellett több eddig. de ugye itt a jelút végét emeljük meg, nem egy közbenső elemének jelszintjét, ami után még jöhet valami kompresszió egy valós felszerelésben. De csodálkoznék, ha kevés lenne 9 dB, 10 dB már tízszerezés..

  • 7.

    Nekem erre az a technikám, hogy Straton a középsõ, h-h gitáron az elsõ pickupot jóval mélyebbre állítom be mint a többit/másikat. Ha jön a szóló átkapcsolok, és kész a clean vol boost, vagy breakupból az overdrive hang.

  • 6.

    Természetesen a boos csak akkor emel hangerőt ha van elég headroom a rendszerben - ha nincs csak a torzítás nő és tömörebb, néha kevésbé ˝érthetőbb˝ lesz a muzik.

  • 5.

    Nem használok pedálvezérlőt,biztosan jó,de annyira nem sűrűn kell,így nem invesztálok be erre egyenlőre.....Általában szóló közben használok egy kis deleyt.Találtam egy olyan visszhangot(Tech21 DLA)tud 9dB boost.Mondom magamban :így csak egy pedálra kell rálépnem,megvan a boost és delay egyszerre.2 eset lehet:akkordozom és tiszta hangon szóló,illetve drive kivntek,tercek utána torzítós szólók általában a fej csati váltással.
    köszi az eddigieket!

  • 4.

    6dB valós (!) emelésnek bőven elégnek kell lennie. Ha az erősítőd saját chrunch-ára erősebben támaszkodsz, akkor többre is szükség lehet, az is lehet, hogy az input-nál a duplájával meg kell küldened, hogy megkapd az output-on a kíván hangerőemelkedést.
    Viszont: Nem értem. Miért nem volume pedált használtok? Sokkal érzékibben lehet bánni vele és nem csak a ˝kíséret-szóló˝ tekintetében. Nagyon nem elég a kétféle jelszint- lehetőség...

  • 3.

    A dB egy logaritmikus skálán mutatja két mennyiség, jelen esetben az erősítés, és ezzel a hangerő arányait. Ha az alap erősítésedet 0dB-nek vesszük, akkor a 9dB plusz kb. háromszoros erősítést jelent, ha bekapcsolod a kiemelést. Hogy ez elég-e, azt csak tapasztalat útján lehet eldönteni, mert ahogy tanult kollégám alább írta, sok mindendtől függ....

    Sok sikert! :o)

  • 2.

    Persze vannak pedálok amik kétszer ennyit mondjuk 15 vagy akár 20 dB boostolnak, de ki kell próbálni, mert függ attól hogy milyen zenei környezetben.
    Ha akkordozol és szólózol azt nem teszed egyszerre, akkor az akkord 6 húrja és a szóló egy húrja közötti különbséget kell kompenzálni. De lehet hogy a zenei környezetedben esetleg sokkal többet...

  • 1.

    Nehéz kérdés.
    A zárt fülesek között úgy emlékszem van ami 18 dB-vel csökkenti a külvilág zaját, és vannak a jobbak.
    A füldugók 30 körül vannak, a legjobbak kb 36dB.
    Hangforrásoknál (pl.: studio monitor) tér/féltér/negyedtér/nyolcadtér, tehát ha szabadtérben van, vagy falhoz teszed, vagy sarokba teszed, (vagy sarokban a padlóra (ilyen persze nincs is)) akkor 3-3-3-3 dB-t szoktak számolni, kompenzálni. Tehát a három deciBell az annyi hogy a hangenergiát, nem teljes szabadtérben 3D-ben minden irányban szabadon terjed, hanem mondjuk a hangfaladat talajra helyezed, ami nem nyel el semmi energiát, és így féltérben szól a hangfalad.

GS Active