Szeretnék valami kis pedált amivel mindenféle zajt, földhurkot, és hasonló nem kívánt zajokat ki tud

Sziasztok!
Szeretnék valami kis pedált amivel mindenféle zajt, földhurkot, és hasonló nem kívánt zajokat ki tudnám szűrni! Néztem hogy erre több cég is készít pedált! Szerintetek melyik verzió lehet a legjobb megoldás erre: Ehx Hum debugger, Behringer micro hd400, esetleg Morley hum eliminator? Vagy talán valami egyéb?
Előre is köszi a segítséget!
    Number of comments - 14
  • 14.

    megjegyzés:
    nem mi vagyunk az EHX villanyosmérnökei. Egyébként jó ötletnek tűnik, hogy csak akkor szűr, ha az adott freki szinkronban van a táphálózattal. Ilyen alapon bárhány felharmonikus kezelhető, és elkülöníthető a forrása, hogyha hangszerből jön maradhat, ha nem likvidálni kell.

  • 13.

    A hálózati 50 Hz is generál magasabb felharmonikusokat. Ezeket hogyan szűri ki?
    Nem kötözködésből, csak érdekel.

  • 12.

    Csak azt veszi ki az említett frekvenciákból ami szinkronban van a hálózattal - váltóáramú tápja van és ahhoz szinkronizál. Én egy P 90-es hangszedőkkel megáldott hangszerhez használtam - megfelelt.

  • 11.

    Vegyünk egy korszerű kettős szigetelésű sztereó rádióerősítőt, bedugod a földelt konnektorba és zúg a rádió adás. Hátra mész és a sok színes csati mellett van egy GND feliratú csavar,grounding földelés felirattal. Kettős szigetelésű minek a föld gondolnánk. tényleg melyik adapteren van földelés? de akkor miért van fémházban a pedál?MR Bean TV-t néz megvan?levetkőzött mert minden zavarta a TV adást,(havazott) mert ha koax kábelen nézte volna azon van test, tűéles a kép. Itt nem a mai digitális hanem a jó öreg analógokról beszélek. A mai műanyagra épülő világban azért teszik fém házba becses eszközeinket mert e fém borítás védi az interferenciától és nem azért hogy nehéz legyen. Ezért kapott földelést a multim a cájgom és a hangkártya is. Itt csatlakoznék előttem szólóhoz 1 földelt hosszabbító közös földelés.
    Alkalmaztam árnyékolt kábeleket. csatlakozókat, Az aranyozott végű eszközöket vegyük előtérbe.

  • 10.

    Talpi! Mennyire változik a sound ezáltal hogy kihúzza ezeket a frekvenciákat?
    A neten elég sok véleményt lehet találni az Ehx pedalról viszont nagyon megoszlanak a vélemények!

  • 9.

    Nekem van zajzáram és EHX pedálom is (tudom ez nem a dicsekvés helye - nem is az).
    Az EHX pedálról írnák mert azt kevésbé ismerik: úgy működik hogy a hang jelből kivonja a hálózatból vett 50 és 100 Hz-et (kapcsolható).

  • 8.

    Földhurok megakadályozása: Szerezz egy elosztót, és minden amivel zenélsz, erősítő, effekt, kontroller, minden abból az elosztóból kapja a tápot, és a földet, így sokat tettél a földhurok ellen.
    Persze maga az elosztó is jól földelt konnektorba legyen dugva...

  • 7.

    A zaj kétféle lehet:
    1./ Olyan, aminek keletkezését meg lehet akadályozni és
    2./ Olyan aminek a keletkezését nem lehet megakadályozni, mert az erősítő techniológiánk magában hordozza. Ha akarod, szívesen részletezem, meg példálódzok egy másik posztban, vagy privátban.
    Olvasd el mégegyszer amit alább PAOXIE és Talpi - kedves földim - tanult kollégáink írtak, nagyon tanulságos. PAOXIE minden zajforrást elcsendesített, és amit neki sem sikerült ezekkel a boszorkányságokkal eltüntetni, azok már nem is zavarták.
    Cserébe van egy szép, neki tetsző, levegős, dinamikus, elegendő headroomal rendelkező hangképe (ugye? :o) )
    A zajzárak a 2-es típusú zajok csökkentésére szolgálnak. Nyilván képesek az 1-es típusú zajok csökkentésére is, de annak általában ára van a hangzásban.
    Szerény véleményem szerint elébb próbáld meg eltüntetni az 1-es típusú zajokat, és csak utána keress zajzárat. Egyrészt lehet, hogy utána már nem is fog kelleni, másrészt, ha mégis kell, akkor is sokkal ˝kevesebb dolga lesz˝ és így a végeredmény is sokkal jobb lesz.
    És hogy legyen itt egy örökérvényű bölcsesség is: ˝Egy hibát nem lehet egy másik hibával helyre hozni˝...

    Sok siker! :o)

  • 6.

    0:32-1:10

  • 5.

    Köszönöm a válaszokat!
    Kicsit pontosítok: tehát van egy csöves erősítőm amit Fenderrel és Gibsonnal is használok, egy darab overdrive pedállal ami nincs nagyon túlhajtva, és a cél az lenne hogy az esetlegesen időnként megjelenő elektromos zajokat megszüntessem/ lecsökkentsem amennyire csak lehetséges. A gitárokon nem szeretnék változtatást eszközölni ( fólia stb). Utána néztem és így találtam az említett pedálokat. A kérdés az lenne hogy szerintetek mennyire jó megoldás egy Ehx hum debugger vagy hasonló pedál féleség?

  • 4.

    Nem találtam megerősítést az interneten zavarszűrő tulajdonságára. Mint tudjuk ami nincs a neten az nincs is. Ezért kértem megerősítést mert csak olvastam róla valahol, biztos nagyon elakarta adni a gazdája. Tehát EV 30 felejtős. Köszönöm Talpi úrnak a kiigazítást.

  • 3.

    A Boss EV 30 nem expression pedál?

  • 2.

    Szia, valamikor single coil gitárral kezdtem, idegesítő zúgások kísérték hangzását.
    Aztán olvastam a földelt konnektorról, megcsináltattam. Aztán olvastam a földhurokról.
    Ezután vékony tömör vezetékkel 1mm2 összekötöttem a multi effekt, számítógép, csöves erősítő fém részeit a radiátor réz elzáró szerelvényével. olyan csend lett hogy csak pislogtam. Függönycserénél letörték a szoknyás családtagok. Akkor teljes megerősítést kaptam hogy humbinál is szükség van rá. Lakótelepi lakásban lakom vidéken gondolom egy szondát le kell verni a földbe.

    Végezetül a gitár elektronikáját és házát árnyékolt fóliával vagy valahol olvastam hogy festék is van ilyen.
    Nekem a RGAT62 gitárom potiháza ezzel van kezelve. Emellett a szálvégeket is lehet fóliázni forrasztás elött.

    Kérdésedre még Boss EV30 megoldás lehet, talán van aki megerősít ebben.
    Mert csak olvastam róla.

  • 1.

    Mivel a zajok különböző okokból keletkeznek megszüntetésük - csökkentésük - szerintem egy pedállal nem megoldható. Ha leírod konkrétan mi a panaszod lehet okoskodni.

GS Active