Nagy dillemmákban vagyok.

Sziasztok!
Nagy dillemmákban vagyok. LTD elektromos gitárt szeretnék vásárolni. Az első kérdésem, hogy EC 1000 VB-ből két opció is van. Az egyik EMG 81/85-ös aktív pickupokkal van, a másik Seymour Duncan JB (B) pickuppokkal van szerelve. Tudom hogy meg kellene hallgatnom a kettőt, de most sajnos nincs lehetőségem erre. A mostani gitarom Eipihone Les Paul custom, és imádom a hangját (gyári hangszedok vannak benne). Az Epihez hasonló hangzast szeretnek.
Valamint hogyha az EMG mellett döntenék, akkor nem lenne-e elég az EC 401? Abban is ugyanezek az EMG hangszedok vannak, és hangzásban így kb ugyanott vannak... Akkor itt a kényelemben, és az anyagosszetetelben van a különbség csak?
Köszi nagyon a válaszokat!
    Number of comments - 20
  • 20.

    Ne rosszak a Seymourok de nekem nem jöttek be. : (

  • 19.

    Használtan kell venni és nincs dilemma. :)
    Amúgy Epi-Gibson harcban sem mindegy mikori és hol gyártották.A Cseh, meg a japó Epik nagyon Gibsonosak!
    A Squier-Fender is ilyen.A Cv széria és a MiM nagyon egy csapatban játszanak, de a MiM Fenderrel szemben az SQ, vagy JV azért komolyabb jószág.
    Az alsókategória anyacéggel szemben a leányvállalat felső kategória kérdésben a logo és a mojo szokott dönteni :)
    Az nagyon szubjektív....

  • 18.

    Ez a dilemma tényleg így van, az Epiphone legvége és a Gibson Studio széria aminél ez örök kérdés

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 17.

    Az ec 1000 Koreában készült. Legalábbis az enyém.
    Nagy dilemma, hogy az ltd-ből a csúcs, vagy az esp-ből az alap.

  • 16.

    EC 401 úgytudom indonéz, vagy vietnámban készül így az alkatrészek minősége kicsit gyengébb, ennyi pénzért már érdemes nézni használt ESP Eclpise-t

  • 15.

    Tény, hogy gyönyörű, nekem is az egyik kedvencem :)

  • 14.

    Ja, és ez az Ec1000 arany szerelékkel egyszerűen gyönyörű

  • 13.

    Nekem van egy ec1000 vb seymour duncan verzió. Amikor vettem, nem tudtam kipróbálni sem az emg-t, sem az SD-t. Tudom, ez nagyon amatőr megközelítés, de a youtubeon hallgattam a kettő közötti különbséget és olvastam a véleményeket fórumokon, külföldieken főleg. Nekem sem volt lehetőségem kipróbálni egyiket sem. De olyan óriási különbségről nem számolt be senki. Illetve csak annyiról, amit Tom Szájer a dinamikáról írt. Gondoltam, a passzívval nem lesz annyi gond - elemcsere -, ezért az SD-t választottam.
    Mit mondjak? A már meglévő Epiphone 2001-es koreai lp100-ashoz képest szembetűnő különbség a rendkívül vékony nyak. És a hang is, de szerencsés alkat vagyok, mert mindkettőnek nagyon tetszik a hangja. Én inkább a változatosságot kedvelem, mint a monotóniát. Használom mindkettőt, de az LTD nyaka sokkal kényelmesebb. Illetve 24 bund... És valóban elég nehéz. De kemény vagyok :-)
    Egyébként tranzisztoros (Park by Marshall) és csöves (Laney sound és cub head) erősítőkön is használom őket.

  • 12.

    Még egy dolog!Ha a gitár tetszik, akkor lehet, hogy a helyedben vennék EMG-vel szereltet, legalább kipróbálnád, tudnád, hogy kell-e, de, ha mégsem, akkor pickupcsere és annyi...Amiért elkel az EMG szett, annyiból jönne helyére egy SD...

  • 11.

    Köszönöm a válaszokat! Azthiszem akkor később veszem meg a gitárt, és sok-sok probalgatas áll előttem :) amúgy csöves laney IRT 15w-os fejem van, és nem a legdurvább metalta használnám. Lehet hogy nekem fölösleges az aktív hangszedo, mert nekem az EMG mintha kicsit elvenne a kövér LP hangzasbol, és magasabb frekvenciára emelné a gitarhangzast. Az én esetemben meg ez lehet hogy nem a legjobb mert ritmusgitaros vagyok.

  • 10.

    Nekem az SD-k nagyon bejönnek. Imádom a passzív szedőket, főleg az alnicoval szerelteket. Az SD SH4 és SH1 párosítás a leggyakoribb, rock, metál zenekarok legkedveltebb hangszedői. Én kimondottan nem találtam meg a szépséget az aktív EMG-ben. Nagyon jellegzetes hangja van, torzított hangszínen meg még inkább. Persze nem leszólom őket, mert attól függetlenül jó hangszedők. EMG max. az 57 és 66 amik már hajaznak a passzív szedők karakteréhez.

  • 9.

    Hangfoglalás nagyon jó volt ilyesmire, de két éve nem voltam már kint az utódrendezvényen, viszont minden gitárosnak el kellene mennie ilyen helyekre, ha lehet, mert nagyon sok dolgot ki lehet próbálni!

  • 8.

    Nekem is marhára bejön az EMG, igaz én passzív H4 és H4A-t használok. Hard és metál hangzásban qvajól szól, de én a tisztákkal is elégedett vagyok. És persze nagyon nem mindegy, hogy milyen erősítőn tolja az ember. A kérdéses SD-t sajna még nem próbáltam.

  • 7.

    Ezt nem lehet így megoldani.Senki nem fogja tudni, hogy Neked mi lesz jó!
    Amikor n kipróbáltam az EMG szedőket először, nagyon nem vártam tőlük sokat.De marhára betalált és nem csak arra a hangra jó, amit metálra használnak.Rá kell érezni és nagyon sok színű szedő tud lenni!Próbálj ki egy EMG-s hangszert és egy SD szedőset is, valami rendes cuccon!

  • 6.

    nem-nem. 1 dolog hiányzik belőle amit mi magyarok Gibson logonak hívunk a headstokkon semmi más ;) ha nem gibson van ráírva vagy ESP akkor az már csak sz@r lehet :`D

  • 5.

    Jó gitár a Tokai csak hiányzik belőle valami -amit, mi magyarok- modzsónak hívunk:D

  • 4.

    ahogy domesz írta. Ha ennyi a keret és tudsz még egy picit hozzácsapni akkor inkább Tokai. Gibsont megszégyenítő hang és kidolgozás!! Tapasztalatból mondom, LS-R9 Lemon Drop boldog tulaja vagyok : ) Igazi tökös LP hang, a custom shop modellekkel versenyzik! Brutális :)))) Ennyi pénzért főleg.

  • 3.

    Ha csak a hangszedőket nézzük , az aktív dinamikatartománya szűkebb. A pengetés erősségétől nem változik sokat a jelszint , tehát gyengébb pengetésre is könnyebben reagál. A passzív hangszedő dinamikusan reagál a pengetés erősségére. Persze ezek az erősítőtől is függnek.
    A 81/85 szett főként metálra ajánlott , különösen a 81 tud karcosan szólni.
    A JB hangszedők több stílusra is alkalmasak.

  • 2.

    Nem akarok kekeckedni, de mindkét LTD EMG 81/60-assal van szerelve, ahol őszintén szólva a 60-as nem tudom miben különbözik a 85-östől :) Mielőtt belevágsz a dologba, szerintem mindenképp próbáld ki az LTD-ket, mert negyedmilla környékén kicsit kitágul már a világ. Én próbáltam az EC401-est, és valahogy annyira nem tűnt f*szának, mint amit vártam tőle annyi pénzért. De ugyanígy próbáltam egy LTD EC1000 FM-et is, és túl azon, hogy brutál nehéz volt, megint csak nem tudom miért került annyiba. Ennyiért már lassan belefér egy Tokai LP is, és azért ott van ám minőség is. Ilyen kaliberű gitárt vakon nem vegyél, mindenképp próbáld ki őket, és ahogy RPé kolléga is írta, nagyon sok múlik a cuccon is, amin szólni fog.

  • 1.

    A hangszer típusának megnevezését nem a benne lévő hangszedők alapján döntötték el hanem a hangszer formája, felépítése, felhasznált anyagai alapján. Az, hogy az EC1000 vagy EC401-et választod azt Neked kell eldönteni. Csak nézd meg mindkét hangszer specifikációját. Persze mondanám, hogy tényleg ki kell próbálni őket de mivel ez nem játszik most így csak ezt lehet mondani.
    A hangszedőkkel kapcsolatban pedig megint ízlés kérdése. Sok további kérdést vet fel a kérdésed. Aktív vagy passzív hangszedő párti vagy? Milyen hangzást szeretsz, milyen zenei stílusban szeretnéd megjeleníteni a hangszered hangját, milyen erősítőt használsz, stb. stb.? Ha a jelenlegi hangszeredben passzív szedő van akkor lehetséges, hogy azt a vonalat kellene követned. Véleményt én nem írok a két hangszedő típusról mert nem mérvadó, hogy kinek mi jön be. Neked kell megfelelnie. Szóval ez mind olyan kérdés amit tényleg csak élőben, kipróbálással lehet megtudni.

GS Active