Sziasztok, gitárpedál dobozolásának a festésével kapcsolatosan kérdeznék.

Sziasztok, gitárpedál dobozolásának a festésével kapcsolatosan kérdeznék. Szeretnék lefesteni pár direkt pedálnak való dobozt (alumínium), és a neten kicsit utánanéztem, milyen metódusok vannak. Nem akarom a világ legjobb festését rájuk rakni, de ne pattogjon le magától féléven belül sem persze. Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
Ilyesmiben gondolkodom: (spray-vel történő felhordást láttam mindenhol, ebben gondolkodom)
0. Kifúrni a furatokat a dobozoláson.
1. Megcsiszolni a festeni kívánt felületet, közben párszor vízzel leöblíteni, majd megtörölni és hagyni megszáradni.
2. Alapozót rakni rá 2-3 réteget, rétegek között várni 10-15 percet száradni, majd az alapozás után 1-2 napot hagyni nyugodtan.
3. Festék rászórása. Szintén 2-3 réteg, rétegek közt 10-15 perc száradás. Ezt követően szintén 1-2 napig békén lehet hagyni.
4. Minta/feliratok felvitele. Akril festéket láttam erre a célra, vagy a nyomtatásos-áztatós trükköt, illetve filctollal való rajzolást. Biztos, ami biztos, ezt is hagynám száradni 1 napot. :D
5. 2-3 réteg lakk, rétegek közt 10-15 perc száradás. Végső száradás 1 nap.
6. Elektronika házba történő beépítése.
Persze más technikák is érdekelnek. :) Ez csak kiindulás.
Köszi előre is.
    Kommentzahl - 13
  • 13.

    compactegon: én a kombómon gravíroztattam a potik alatti panelt, kb örök élet. Az a fajta ahol a műanyag lemezen van egy vékony fém hordozó réteg amit kimarnak. Több szín variációból lehet választani.

  • 12.

    Épp elgondolkodtam, hogy az Engl Screamer és Thunder erősítőknél is milyen rondán kopnak a feliratok a potméterek felett. Az is fémből van, de valami acél-alu ötvözet (?) lehet. Tuti hogy megcsinálnám egy az egyben az eredeti kinézetét, csak nem festve, hanem dekoratőröknél rendelhető fóliára nyomatnám.
    De bármilyen mintával, vagy betútípussal lehet dolgozni, és a végeredmény olyan, mint a gyári.

  • 11.

    Igen, én is ráakadtam az alufelnifestők leírásaira, mert azok mégiscsak áznak-fáznak egész évben, a padkázásról nem is szólva. Mondjuk ezek a leírások általában nem tartalmazzák az 5-10 évvel későbbi állapotot, de valamit tanulhaotk belőlük is. :)
    Ileltve nekem ugye közel sincs annyi szakértelmem, ami egy festőnek van, de próbálkozok majd. :)

  • 10.

    Persze nem ez az, érdekes lenne ilyet festeni :^)

  • 9.

    Nekem egy festő cimborám vagy 20 éve már hogy lefestett nekem egy alumínium darbukát (az egy dob - csak azért egészítem ki mert ez egy gitáros oldal) azóta is tipp-top pedig ölelgetve püfölik

    . Valami speciális alapozót használt és keréktárcsa festéket.

  • 8.

    Jaa, értem már! :)
    Okes majd figyelek nagyon.
    Köszi, hogy írtál! :)
    Majd küldök, ha kész lesz (lassan fog), de akkor az igazan érdekes az lesz majd, hogy egy-két év múlva milyen lesz. :)

  • 7.

    6. LLevente én nem hiányolok semmit. aluval nehéz dolgozni. pillanatok alatt oxidálódik a friss felület, ezért szokták maratni. csiszolni kb felesleges, nem fogod tudni mikor jó. még akkor is ha eloxálva van mert az is ugyanaz csak másképp.
    szórakozni jó és, ahogy írtam nem feltétlenül lesz sikertelen az amit szeretnél csak sokkal nagyobb a hibalehetőség mint egy acél felületnél.
    ezt ne értsd félre de aluhoz nem nagyon kapsz a sarki bolban megfelelő anyagokat.
    ha minden áron te akarod festeni én a te helyedbe szintereztetném (porfestés) mondjuk fehérre. az egy elég vastag bevonat. aztutána csiszolhatod és festheted kb bármivel és nem fog lejönni
    sok sikert, majd azért képeket tegyél fel ha kész vagy ;)

  • 6.

    Köszönöm, hogy írtatok!
    Alapvetően én szeretném csinálni, szívesen töltök vele időt, illetve ölök bele energiát. Nem 1 borításról lenne szó, hanem 4-5 minimum, így fajlagosan olcsóbban jönne ki (nagy kiszerelések miatt érdekes ez). Nem azt akarom, hogy csak simán kész legyen, be legyen dobozolva, hanem azt is, hogy legalább részben a kezem munkája legyen. :)
    A szinterezés alapvetően nem rossz ötlet, még korábban szétnéztem amúgy, ha tényleg nem jön be, hogy magamnak csinálom, akkor szintereztetek, nyilván ahhoz eszközöket nem akarok beszerezni. :)

    A 2K festék tippet köszönöm, akkor szerintem azzal csinálom majd.
    Laci, az 1. pontban írom a csiszolást, ha alaposan átcsiszolom, azért lejön szépen a felületi oxidréteg szerintem bőven, ami van rajta esetleg. Kesztyűben terveztem csinálni, így elvileg nem marad rajta zsír, de akkor a biztonság kedvéért tolok rá zsírtalanító lötyit. Utána alapozót raknék rá (2. pontban. van. nem írtam külön, de nyilván alura való alapozót tennék rá :) ), azt már persze nem csiszolom le, szóval a festés előtt lesz alapozva. Vagy lehet, félreértettem valamit, hogy mit hiányolsz.

  • 5.

    Photoshop -> ragadós matrica esetleg egy dekoratőrná`?

  • 4.

    A kézi fújós festékek nagyon gyengék, letaposod 1 perc alatt. 2k-s festék kellene hozzá + lakk, azt nem kell alapozni sem, csak jól megtisztítani a dobozt. Ha van autófényező ismerősöd (mint nekem :) ) az megoldja...

  • 3.

    ha alut akarsz festeni nem biztos hogy hosszú életű lesz igy. Előbb az oxidréteget kell eltávolítani. Erre vannak különféle anyagok. Utána Alapozni kell alura való szerrel. Na utána lehet festeni. Ha az alapozot kicsiszolod akkor újra Alapozni kell.
    De lehet porfesteni is. Az viszont otthon nem fog menni. Kemence kell hozzá meg egyéb más is
    En nem vetnem el a teljes matricazas ötletét. Ma már olyan ragasztos foliakat lehet kapni hogy csak na. Pl amivel a kocsikat matricazzak de ilyen kis méretben gyartatni is lehet egyedi mintákat. Az sem lesz dragabb mint ha mindent megveszel egy jó festéshez

  • 2.

    Olcsóbban jössz ki, és megkíméled magadat a fáradságtól (és esetleg csalódástól) ha elviszed egy szinterezőhöz, vagy pláne, ha eleve színes dobozt rendelsz.
    Szerintem.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 1.

    Ez jónak tűnik, én is valahogy így csinálnám

GS AKTIV