Sziasztok, Hot Rod DeVille 212 rákötése egy Marshall 1960 ládára veszedelmes mutatvány az erősítő jö

Sziasztok, Hot Rod DeVille 212 rákötése egy Marshall 1960 ládára veszedelmes mutatvány az erősítő jövőjét tekintve? Nem sok véleményt találtam a témában és azok sem egyeznek, nem tudom melyiket szabad elhinni. Valaki nálam okosabb segítségét kérném szépen. Köszönöm.
    Kommentzahl - 33
  • 33.

    Még azt tartom elképzelhetőnek, hogy mivel egy olcsó szar multim van, nem pontosak a feszültség értékek amiket mértem.

  • 32.

    Nem szakadt és zárlatos egyik sem. Hiszen mindre rámértem, jók és gitárkábelként is mind teszik a dolgukat tökéletesen.

  • 31.

    10V DC, 8m/0, 22mm2 réz kábelnél, 1amperes terhelés esetén(amit kizártnak tartok, hogy ekkora lenne) a feszültség esés 1, 6V! A terhelés szerintem itt csak mA nagyságrend lehet, tehát bármilyen gagyi kábelen(ha nem szakadt v. zárlatos) is csak tized Volt körüli esésnek szabadna lennie. Ha van ohm mérőd ellenőrizd a kábeleket erenként!

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 30.

    Jcm 900 10v
    Jcm 2000 18v
    Kábelhossz: 8m

  • 29.

    Nekem gyanús a 4V feszültség esés. Hány Volt-ból esik, milyen hosszú a kábelen? A terhelés ez esetben minimális, szerintem ez csak egy ˝kontakt˝, kapcsoló funkciót lát el, bár nincs elöttem a kapcsolás, majd megnézem.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 28.

    OK, meg van fejtve a tehén! :-)
    Tehát: Az egyértelműen kiderült, hogy a JCM 900 és 2000 vezérlése tök egyforma, azt leszámítva, hogy a csatlakozás az egyiken 2X TS, a másikon 1X TRS. Nincs bennük momentary szarakodás.
    Ahogy írtam, feszültség van a pólusok között.
    Na ja! Több kábel tesztelése során is 4V esést mértem, ahhoz a végre működő kábelhez képest, ami egy 2x0,22m2-es mic kábelből szerelt JACK-JACK.
    Tehát működik a dolog!
    A jcm 2000 magasabb feszültségen dolgozik mint a 900, de az köszöni szépen a 4V minusz ellenére is kapcsol (azt is megmértem most), a 900 cseszik reagálni.
    Mondjuk nem értem, hogy az egyik gitárkábelem, ami réz-ezüst VAN DAMME pro, tök profi dugókkal és forrasztással szintén 0,22m2-es keresztmetszettel, (azzal sem működik) hogy a fenébe szerepel rosszabbul mint egy noname réz kábel.
    Hogy ne szaladgáljon annyi kábel az erősítőhöz, pár éve egy 8 méteres sok eres kábelre szereltem a két kört, meg egy MIDI csatlakozót. Valami videós cucc volt, de egyértelmű, hogy ez a keresztmetszet ide kicsinek bizonyul.
    Ez van, nem rossz a kábel, hanem csak majdnem jó.
    Köszönöm a segítségeteket!

  • 27.

    Az elején írtad, hogy a kapcsolópedál nélkül szól a reverb. Akkor sem szól, ha folyamatosan lenyomva tartod a kapcsolót? Mert ha netán mégis, akkor a switch jelenleg momentary (unlatching) üzemben megy, maintain (latch) üzemben helyett. Amikor be van dugva a pedál, kikapcsol a reverb. Amikor lenyomod/felengeded a kapcsolót, akkor csak arra a töredék időre kapcsol be a reverb, de nincs ideje kibontakozni, mire felengeded a kapcsolót. De ha lenyomva tartod, akkor olyan, mint egy maintain switch. Ebben az esetben csak át kéne konfikurálni a kapcsolót maintain/latch üzemre.

    Ha ez sem válik be, azon gondolkozom, hogyan kiderülne-e bármi is abból, ha a reverb tank bemenetén mérnél feszültséget, mindkét kapcsolóállásban? De ezt csak elméletben kérdezem, mert áram alatt lenne az erősítő tehát életveszélyes belenyúlkálni működés közben! ! ! Én úgy állnék hozzá, hogy megnézném, ki lehet-e kötni a reverb-et, és a jelet kivezetni az erősítőn kívülre pld. krokodilcsipeszes vezetékekkel, rátenni a mérőt, és csak utána bekapcsolni az erősítőt.

    Ezt a topikot találtam, nem biztos, hogy a te helyzeteden segít: www.marshallforum.com/

    Edit:
    És kapcsolási rajz: irationaudio.files.wordpress.com

    Ha jól értelmezem a rajzot, a R(ing) a Reverb, maintain kapcsoló esetén a ˝B˝ az irány (Reverb switching FET control line) tehát egy ˝relé˝ kapcsolhatja be a reverb-et. Bk (fekete) és Rd (piros) vezeték (reverb leads) megy a reverb-tankba.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 26.

    ˝Mindent megmértem, ráadásul egy másik fejjel tökéletesen működik a rendszer. A kábelek csatlakozók és a vezérlő nem hibás. DE... Létezik hogy pont a zengető impulzusos?˝

    Ha ugyanezzel az összeálitással működött egy másik fej akkor nincs gond a ˝kábelezessel˝(kivéve ha kontakt hibát okoztál/nem ugyanúgy sikerült összerakni)!
    Ha jól tudom a jcm900 lábkapcsolója sima kapcsolókat tartalmaz, nem nyomógombos (impulzusos) egyik sem.

  • 25.

    Ezekkel kezdtem, de minden ok. Asszem van valahol egy ezer éves lexicon footswitch-em, amiben momentary kapcsolók vannak. Előkotrom, letesztelem azzal is egy tök más kábelen, ki tudja, talán lesz valami.

  • 24.

    Hm... ha minkét mono jacken van feszültség, abba még belefér, hogy az a kábel rossz. Például a sztereo jack oldalon összeér a T és az R. Ezt folytonosságtesztelővel ki lehet zárni (vagy megállapítani). A stereo oldali S és mindkét mono S folytonos kell legyen. (˝Sípol˝ a multiméter). A stereo T és az egyik mono T sípol, de csak az egyik. A stereo R és a másik mono T sípol, de csak a másik. A két mono T nem sípolhat. Ha mindkét mono T sípol, akkor rossz a kábel. (Mármint erre a feladatra, mert hirtelen nem tudom mire, de akár kellhet is olyan kábel, ami egy stereo jelet két mono-vá oszt...)

    Ha jó a kábel, akkor egy normál, tesztelt stereo-stereo jack kábellel (tehát csak a S-S, R-R és T-T végek sípolnak, az S-T, S-R és T-R végek nem) le kéne tesztelni a fejben lévő aljzatot, mert sztem az is lehet úgy zárlatos, hogy a T és R összeér. Azt nem tudom, hogy a gémkapcsos tesztet ilyen kábellel csináltad, vagy a stereo/2 mono Y kábellel. Ha az Y kábellel, akkor próbáld meg egy sima stereo kábellel is.

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 23.

    A gemkapcsos megoldást már próbáltam, csak nem mertem elmondani... Sajnos semmi eredmény. Mivel a két mono csatin feszültséget mérek, a fejbe szerelt aljzat is jónak bizonyul. Nem tudom miféle áramkör felel a zengető kapcsolgatásáért, de szerintem ott nem farnkó valami.
    Respect a LEGO FS-hez! ;-)

  • 22.

    Akkor még egy olyan tesztet javasolnék, de ez már nehezebb, hogy a kérdéses fejhez egy tutti működő, letesztelt lábkapcsolót kéne kötni, és azzal kipróbálni. Nem ilyen MIDIs programozhatót, hanem egy fapadosat. Ha nincs kéznél, lehet úgy szimulálni, hogy fogsz egy stereo (2 eres, árnyékolt) vagy balanced (3 eres, nem árnyékolt) kábelt, ha az sincs, csak 3 db szálat / drótót, és ráforrasztod (belefűzöd/csomózod) egy TRS (stereo unbalanced / mono balanced) jack dugóra. Ez megy a fejbe. A másik végüket blankolod, majd kézzel összeérinted egyszer a TS, másszor az RS párokat, megnézed, mikor mi történik. De ha van egy kész stereo / mono balanced kábel, a két végén TRS jack dugókkal, akkor az is jó, a zárásokat meg meg tudod csinálni egy kihajtogatott gemkapoccsal. Azt fogod látni (elvileg) hogy mondjuk a TS kapcsolja a csatornát, az RS a zengetőt - vagy fordítva. Ha ez nem jó, akkor megnézném a fejben a kapcsolópedál aljzatot, mert lehet hogy kontaktos. Én egyszer LEGO-ból építettem lábkapcsolót egy BOSS RC-3 looper pedálhoz, mert annál a kapcsoló lenyomása nem zárja az áramkört, hanem nyitja. Zárós kapcsolóm volt, de nyitós pont nem. Szerencsére nem latch, hanem impulzus kellett, azzal még megbírkóztam. Csak erős idegzetűeknek:

  • 21.

    Messius, pont úgy, ahogy a linkelt rajzon, csak kapcsoló helyett aljzatokat forrasztottam és onnan csatlakozom tovább.

  • 20.

    Az (A) történik. Viszont! Tartós kapcsoláskor (mert az fcb 1010 úgy van beállítva) a clean csati szól, ha bontom, akkor a lead. A kapcsolók egyformán működnek jelenleg. Mindent megmértem, ráadásul egy másik fejjel tökéletesen működik a rendszer. A kábelek csatlakozók és a vezérlő nem hibás. DE... Létezik hogy pont a zengető impulzusos? Mert ha nem, akkor már csak a fejben lehet a hiba.

  • 19.

    Mi történik, ha felcseréled a pedálba bedugott két jack-et?
    A - a csatornaváltás működik a másik kapcsolón, a zengető nem működik az előző kapcsolón
    B - a csatornaváltás nem működik a másik kapcsolón, a zengető működik az előző kapcsolón
    C - Chuck Norris

    Ha A, akkor az egyik ˝út˝ a hiba oka, ami lehet az erősítőben, a kábelben, a jackdugóban.
    Ha B, akkor a pedálban a hiba, programozás vagy a jack aljzat.

    Lehet, hogy tévedek (mint általában mindig), mindenesetre ez egy gyors teszt, nem kell hozzá módosítani/cserélni semmit, ártani nem árthat, ú.h. hajrá!

    Azt el tudom képzelni, a felsorolt tárgyak ismeretének teljes hiányából kifolyólag, hogy a csatornaváltás az impulzus kapcsolással megy, a zengető pedig tartós kapcsolást igényel. (Latch) Ha ez igaz, akkor a fenti teszt eredménye az A lesz, mivel mindkét kapcsoló unlatch lehet jelenleg...

    Bocs, ha hülyeségeket írok, nyugodtan javítsatok ki :-)

  • 18.

    Az erősítőbe menő sztereó jack, hogy van ˝kettéosztva˝ két mono jack-re? Kezdésnek mérd ki a kábelt!

  • 17.

    Úgy tűnik ezen a héten szemétkednek velem az aljzatok... tiszta aljasság... Most egy másik ˝lyukkal˝ akadt problémám, de nem nyitok új bejegyzést miatta, remélem nem gond.
    Adott egy 4100 JCM 900 fej, aminek a footswitch bemenetén behringer fcb1010 vezérlővel kapcsolgatnék. A csatorna váltás működik, de a zengető nem kapcsol be.
    A cucc a PEDL-91004 alapján van összerakva, így:

    www.tubesandmore.com

    Ha nem csatlakoztatom, működik a zengető. Az fcb 1010-be két mono jack megy, rájuk mértem multival, az egyiken 7,1V a másikon 4,3V futkározik. Valakinek van ötlete miért kussol a zengető?

  • 16.

    Ha nincs bedugva semmi akkor a kimenő 4 ohmos kivezetése testelve vagyon - jobb mint ha üres lenne :^)

  • 15.

    10. Talpi! Ja igen, néztem én is, kis logikai kapuk! :)
    (A rajzon a két csatlakozónál lévő 8ohmos felirat ne zavarjon meg senkit, mert az a 412-es Devilre vonatkozik/szerintem/, kapcsolásilag amúgy ugyanaz a két típus.)

  • 14.

    Sailor, köszi a kiigazítást - a kapcsolási rajzot nem néztem meg. Gondolom nem mono a jack aljzat és a jack sleeve zár (nyit?) egy áramkört. Ebben az esetben is működhet, ha a D-ben ott a 4 ohm load, de amint írod, felesleges, mivel azt a C-be is be lehet kötni. A C-ben hagyott ˝kapcsoló˝ jack ráadásul veszélyes, mert ott lehet felejteni akkor is, ha a D-ben nincs semmi, pld. szállítás után. így előfordulhat, hogy az erősítőt úgy kapcsolják be, hogy nincs load sem a C-n, sem a D-n. Ez jót biztos nem tesz, de rosszat az simán :-)

    Eredeti bejegyzés megtekintése

  • 13.
  • 12.

    2.: eredeti helyére bármi 4 ohm lesz a tuti. Nem akarok trükközni. De most már engem is érdekel az a kapcsolgatós dolog, miként van bekötve. Van link a rajzhoz?

  • 11.

    #6
    ˝ Ha kihúzod őket, és bedugsz egy szereletlen phone jack dugót, az olyan, mint ha nem lenne bedugva semmi.˝
    A kapcsolós aljzatok nem úgy működnek ahogy írod!!!
    Ha egy nem bekötött dugót dugsz be, az is kapcsolja az aljzatot!!!
    Ez teljesen rossz ötlet így trükközni.
    Vagy a helyére dugsz ugyanolyan impedanciájút, vagy melllé. A mellékelt leírásban 4 és 2 ohm terhelés szerepel: variációk:
    1.: eredeti 2x12 4 ohm és semmi más
    2.: eredeti helyére bármi 4 ohm
    3.: eredeti + external bármi 4 ohm (eredő 2 ohm)
    4.: a kapcsolási rajzból kibogozható (ezt nem néztem meg), hogy az eredeti helyére dugható-e 2 ohm + external semmi más (eredő 2 ohm), (de az biztos hogy jelen kérdés nem erre vonatkozik!)

  • 10.

    Természetesen a hangszóró kimenetekre gondoltam - arra ahogy a dugók kapcsolgatnak.

  • 9.

    Melyik része Talpi?

  • 8.

    Ajánlom hogy nézzétek meg a Hot Rod DeVille 212 rajzát is mert érdekes.

  • 7.

    Akkor csak simán lecserélem a beépített lökőket a Marshall ládára 4 Ohmon és kész. Pont az lenne a lényeg, hogy a láda hangját szeretném hallani, nem a gyári hangszórókét, így azok csendben volnának.

  • 6.

    Ha az eredeti hangszórókat kihúzod, akkor nem lesz hang, hiába van bedugva extension cabinet. Viszont feltételezhető, hogy a beépített hangszórókat azért csinálták kihúzhatóra, hogy azokat is ki lehessen váltani igény szerint... (De lehet, hogy csak azért, hogy egyszerűbb legyen szervizelni.) Ha kihúzod őket, és bedugsz egy szereletlen phone jack dugót, az olyan, mint ha nem lenne bedugva semmi. (Nem lesz rajta load). Hang sem lesz emiatt. Ha rövidre zárod akkor az 0 ohm és valszeg tönkremeny a végfok. Ha mindenképpen ki akarod iktatni, akkor az is működhet, hogy a C-ből kihúzod a beépített hangszórókat, és oda dugod be az 1960 láda 4 ohm impedanciájú bemenetét. Nem a beépített hangszórókat kötelező használni, hanem a C portot. Ez lehet két párhuzamosat kötött 8 ohmos láda is. C -> 8 ohm -> 8 ohm. (A beépített hangszórók is ilyenek, 2db 8 ohmos ami eredője 4 ohm. A lényeg, hogy a C-n 4 ohm eredő load legyen. Az is működhet, hogy a C és a D is kap egy-egy 4 ohmos load-od, aminek az eredője 2 ohm. Kb. minden kombinácó működni fog, amennyiben az eredő impedancia nem megy 2 ohm alá. C -> 4ohm & D -> 16 ohm -> 16 ohm -> 16 ohm -> 16 ohm.

  • 5.

    Akkor 4 Ohmra kapcsol, bedug, dübörög mind a hat hangszóró, játszik és ennyi! Köszönöm fiúk.

  • 4.

    Szia, Messius teljesen egyértelművé tette (fényképpel), hogy az eredeti ˝INT SPEAKER˝ csatlakozást meghagyva, mellé dughatod a 4 OHM-os 1960-as falat az ˝Ext speaker jack˝-be , de szerintem teljesen mindegy, hogy hány ohm-os, mert az eredeti hangszóró már terheli a kimenőtrafót kellőképpen, ha nagyobb impedanciájú hangfalat teszel rá, legfeljebb halkabban fog szólni. A csöveseknek (a Deville-nek is) ugyanis elsősorban az a halála, ha nem kötsz rá semmit, mert terheletlenül a végfok kimenőtrafóján megnő a feszkó és áthúz, zárlatos lesz (ezután kuka!). Persze 4+4=2 ohm eredő alatt ne próbálkozz itt sem !
    A tranyósoknál fordított a helyzet, ott a túlterhelést az alacsony impedancia (kis Ohm-szám) miatt kialakuló túl nagy áram jelenti, túlmelegszik és meghal a végtranyó !

  • 3.

    Köszi srácok, az már tiszta, hogy az 1960 mehet 4 Ohmon az external speaker csatiba, de most akkor mi van a main speaker csatival? Egy szereletlen jack apuval ˝verjem át˝?

  • 2.

    Csatlakozva az elöttem szólóhoz, a Marshall ládát 4 ohmosként rákötheted a Deville másodlagos kimenetére(az elsődlegessel együtt használva)!
    images.reverb.com
    lh3.googleusercontent.com

  • 1.

    www.edelmat.de

    8. oldal:
    C. MAIN SPEAKER - This is the main plug-in connection to the speakers and must always be used as their primary connection.

    D. EXTERNAL SPEAKER- Plug-in connection for an external speaker. This jack is wired in parallel with the main speaker jack and must ONLY be used in conjunction with the main speaker jack. If this jack is used without the main speaker jack, there will be no sound. The external speaker jack must be used with an 8 ohm speaker enclosure for the HotRod DeVille. When used with the Hot Rod DeVille 212, a 4 ohm speaker enclosure must be used. Under this configuration, the resulting speaker load will be optimum for full power.

    Tehát az Deville 212 4 ohmos external speaker kimenetét (D) a Marshall MR1960 B 4 ohmos (Right) bemenetére kell kötni, és a stereo/mono kapcsolót mono állásra kapcsolni. (Még az erősítő bekapcsolása előtt.) Ebben a párhuzamos kapcsolásban 2 Ohm lesz a load. Ha nem 4 ohm impedanciájú ládát kötünk erre a csatlakozóra, akkor ˝felborul˝ a beépített és a külső impedancia eredője. Például 16 Ohm esetén az eredő 3.2 Ohm, 8 ohm esetén 2.66 ohm, ezek egy 4 ohm minimum load erősítőt tönkre tudnak tenni, de ha a Deville 212 2 ohm, akkor még OK. Viszont 4 ohm & 2 ohm az 1.33 ohm, ami már kevesebb, mint 2 ohm. tehát az tilos rákötni! De a leírás szerint CSAK 4 ohmot szabad rákötni a D-re, ú.h. inkább a 4&16 és 4&8 kombinációkkal se próbálkozz. (Amúgy elvileg csak az történik, hogy csökken a hangerő.)

    Üdv,
    A

GS AKTIV